Somniare Aude. Odważ się marzyć!

Iwona Kubis

 

Czy to dobrze, że mamy marzenia?
Czy marzenia są dobre dla dzieci, a dorosłym „nie przystoi” marzyć?
Czy marzenia są do czegoś  potrzebne?
Czy pomagają czy może właśnie przeszkadzają w realnej ocenie możliwości?
Czy, jak ciągle marzę, to wszystko ze mną ok?
Na te i wiele podobnych pytań szukamy odpowiedzi i często jej nie znajdujemy.
Ale jest jedno pytanie, na które znamy odpowiedź:
Czy marzenia są przyjemne? Tak!

Marzenia antystresowe (MA)

Jeżeli masz problemy, które są trudne do rozwiązania, albo wymagają czasu, albo jedno i drugie – na planie logicznym, fizycznym – działaj. Na planie mentalnym – oderwij się od bieżącego napięcia i stresu chociaż na chwilę. Jak? Właśnie przez marzenia. Produkuj marzenia, by poczuć się lepiej.

Marzenia redukujące napięcie, marzenia antystresowe mogą być dwojakie:

MARZENIA REALISTYCZNE

W  ramach możliwych do osiągnięcia rezultatów: myślenie o tym, jak to będzie, kiedy już rozwiąże problem. Na przykład: czekasz na formalne rozstrzygniecie sprawy, które ma określony termin. Wiadomo, ze to kwestia czasu. Ale termin jest „potem”, a Twoje napięcie jest „teraz”. Wiec, żeby je obniżyć,nie sięgając po środki psychoaktywne, pomarz sobie do woli.

MARZENIA “ODJECHANE”

Myślenie o czymkolwiek, co sprawia Ci przyjemność (nie musi być realistyczne, ma być przyjemne!). Wyobraź sobie, że dostajesz w spadku dom na Florydzie, opływasz świat dookoła, zostajesz Miss Polski, dyrektorem banku albo jesteś Królem Julianem, który nie ma problemów. Cokolwiek, co Cię „pozytywnie nakręca”.

Jeśli marzysz, to oddaj się towarzyszącym temu uczuciom i  nie bojkotuj sobie tego stwierdzeniem, że to przecież niemożliwe. A skąd to możesz wiedzieć?

Warunek: nie wolno dopuścić do tego aby „wewnętrzny psuj” (określenie to znalazłam u Wojciecha Jóźwiaka i dziękuję za możliwość jego użycia) popsuł Ci radość z tego marzenia. Jeśli marzysz, to oddaj się towarzyszącym temu uczuciom i  nie bojkotuj sobie tego stwierdzeniem, że to przecież niemożliwe. A skąd to możesz wiedzieć?

Magiczne myślenie

Technikę produkowania marzeń, w Twojej Osobistej Fabryce Marzeń– należy odróżnić od zjawiska „magicznego myślenia”, które występuje przy niektórych zaburzeniach   i uzależnieniach i gdzie jego celem jest oderwanie się od problemu, nie branie odpowiedzialności za swoje działania, nie-myślenie o nich, nie-zajmowanie się nimi i włączenie programu JakośToBędzie lub SamoSięZałatwi.

W tych przypadkach nie można wspierać magicznego myślenia, bo ono odrywa od rzeczywistości, odpowiedzialności, przeszkadza w zmianie i zdrowieniu. Jeśli jednak powyższy przypadek  nie dotyczy Ciebie, korzystaj z „Terapii Marzeniami”.

Otwórz swoją Fabrykę Marzeń już dziś!

Iwona Kubis

 

Pytania do czytelników:

1.Jakie jest Twoje największe marzenie?
2.Jakie jest Twoje najskrytsze marzenie?
3.Czy ktoś, kiedyś zabrał Ci Twoje marzenia? Możesz je zawsze wymarzyć od nowa!
4.Zacznij marzyć, uwierz, że to potrafisz. MARZ TALENT 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *